Jedno akcesorium – wiele możliwości grillowania.

Jedno akcesorium – wiele możliwości grillowania.

Marzysz o przygotowaniu potraw na grillu w różnych temperaturach oraz na różnym poziomie jednocześnie? Świetnie się składa! Grill Kamado w swojej ofercie posiada akcesorium, które umożliwi Ci zrealizowanie tego pragnienia. Akcesorium, o którym mowa to wielofunkcyjny dwustrefowy system grillowania do Grilla Kamado  (aby przejść do tego akcesorium kliknij tutaj ).

Urządzenie składa się z dwuczęściowego rusztu, dwuczęściowych deflektorów, stojaka oraz stojaka na akcesoria, które razem stwarzają wiele możliwości grillowania. Elementy wielofunkcyjnego dwustrefowego systemu grillowania można łączyć w różny sposób, otrzymując tym samym różnorodne powierzchnie do grillowania metodą pośrednią lub bezpośrednią.

Poniżej przedstawiamy system dwustrefowy  oraz jego różne konfiguracje.

1. Deflektory znajdują się w najniższej pozycji – w dolnej lub środkowej części stojaka na akcesoria, a ruszt grillowy w górnej lub środkowej części stojaka. Takie przygotowanie Grilla Kamado służy do palenia lub gotowania w pośrednim cieple. To prawidłowa konfiguracja podczas długiego gotowania w niskiej temperaturze 0-150°C (niska i wolna). Taki rozkład półek pozwala na przygotowanie: żeberek, wieprzowiny, szynki, kaczki.
2. Deflektory znajdują się w środkowej pozycji stojaka na akcesoria, a ruszt w górnej pozycji na stojaku. Takie przygotowanie grilla Grill Kamado służy do gotowania w pośrednim cieple, w wysokiej temperaturze (150-400°C). Dzięki temu można przygotować: całego kurczaka, indyka, całą rybę, kotlety / sznycle, rolady wieprzowe.
3. Brak deflektorów, ruszt grillowy znajdują się na górnej lub środkowej części stojaka. Takie przygotowanie Grilla Kamado służy do grillowania bezpośrednio nad węglem drzewnym, podczas grillowania w wyższych temperaturach (150-300°C) przez krótki czas (maksymalnie 20 minut). Dania: steki wołowe lub wieprzowe, krewetki, szaszłyk, kiełbaski, zupy.
4. Deflektory znajdują się w środkowej pozycji stojaka na akcesoria a ruszt w górnej pozycji na stojaku, natomiast na ruszcie – kamień do pizzy. Takie przygotowanie Grilla Kamado służy do gotowania w pośrednim cieple ( „W piekarniku”), w wyższych temperaturach (150-400°C). Dania: zapiekanka ziemniaczana (kugel), lasagne, ciasta, chleb, ciastka, budyń.
5. Ruszt znajdują się w górnej pozycji stojaka, deflektory znajdują się na ruszcie grilla. Stojak na akcesoria jest na deflektorach, a na stojaku na akcesoria znajduje się kamień do pizzy. Takie przygotowanie grilla służy do gotowania w pośrednim cieple, np. „W piecu”, podczas gotowania w bardzo wysokich temperaturach (230-400 ° C). Dania: Pizza.
6. Jeden deflektor jest wyjęty, a drugi znajduje się w środku w najniżej pozycji stojaka na akcesoria. Ruszt znajdują się na górnej lub środkowej pozycji stojaka. Takie przygotowanie Grilla Kamado służy zarówno do bezpośredniego i pośredniego gotowania w tym samym czasie, podczas gotowania potraw, które wymagają różnych temperatur.

Grillując z Grillem Kamado wykorzystuj wszelkie możliwości, jakie oferuje grill. Wykorzystuj przy tym akcesoria, które są dostępne w naszej ofercie, aby każde spotkanie z rodziną, przyjaciółmi było niezwykłe i niepowtarzalne!

Link do sklepu – kliknij tutaj.